Maciej Bełc

Maciej Bełc

Prawnik

Maciej jest prawnikiem DAP Kancelarii Prawnej, ma za sobą również praktykę w Kancelarii Adwokackiej Agnieszki Malczyk w Mińsku Mazowieckim. Oprócz prawa pasjonuje się historią, na dowód czego w ramach elitarnych studiów w Kolegium MISH na Uniwersytecie Warszawskim zdobył wykształcenie historyczne. W pracy prawniczej Maciejowi zawsze towarzyszy przekonanie o pełnej odpowiedzialności za jakość świadczonych usług.

Jest autorem ponad dwustu artykułów popularyzujących historię opublikowanych na łamach gazet ocharakterze ogólnopolskim. Jest również współautorem wydanej przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego książki Prawa-wolności-roszczenia pod redakcją dr hab. Tatiany Chauvin. Dysponuje certyfikatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w zakresie tworzenia biznesplanów.

Poza zainteresowaniami naukowymi i zawodowymi w życiu Macieja bardzo ważne miejsce od najmłodszych lat zajmuje sport. W wieku juniorskim przez 8 lat był zawodnikiem kilku warszawskich klubów piłkarskich, próbował też swoich sił w judo oraz brazylijskiej capoeirze, obecnie uprawia boks i kalistenikę. Angażuje się w rekonstrukcję historyczną, jako wolontariusz prowadzi zajęcia z najmłodszymi, które mają zachęcać do poznawania przeszłości nie tylko z książką.