Sprawy spadkowe nierozerwalnie łączą się z odejściem członka rodziny lub bliskiej osoby. Prawie każdy z nas uczestniczył w sprawie spadkowej, gdyż prawo spadkowe reguluje proces przenoszenia majątku wypracowanego przez zmarłego na rzecz jego rodziny lub bliskich osób. W sprawach spadkowych dorobek naszych dziadków, rodziców lub innych bliskich jest przekazywany następnym pokoleniom w celu stworzenia podstaw do dalszego ich rozwoju. Ze względu na powszechność spraw spadkowych prawie każda kancelaria adwokacka lub radcowska w Warszawie zajmuje się tematyką taką jak ustawowe dziedziczenie spadku, dziedziczenie z testamentu, prawo do zachowku lub spadek z dobrodziejstwem inwentarza. Najczęściej szukamy informacji o tematyce prawo spadkowe wyszukując haseł: sprawy spadkowe, postępowanie spadkowe, kancelaria prawna warszawa, zachowek po rodzicach, spadek po rodzicach lub prawo do zachowku.

Niemniej jednak sprawy spadkowe potrafią być niezwykle skomplikowane. Czasami proste błędy i niedopatrzenia naszego prawnika mogą skutkować utratą praw o ogromnej wartości. Co ciekawe, zdarza się, że spadkobierca a nawet jego adwokat nie dostrzegają jak dużo stracili. Z tych względów wybór właściwego prawnika jest zawsze niezwykle istotny.

Nie każda sprawa spadkowa wymaga pomocy radcy prawnego lub adwokata. Jeżeli spadkodawca nie pozostawił testamentu i dziedziczenie spadku następuje z ustawy, a zmarły nie dokonywał istotnych darowizn, powinniśmy poradzić sobie sami. Adwokat nie jest konieczny również jeżeli majątek spadkowy jest skromny a zmarły nie pozostawił długów. Tym bardziej, że po niedawnych zmianach w Kodeksie cywilnym dziedziczy się spadek z dobrodziejstwem inwentarza. W takich sprawach pomoc dobrego prawnika z Warszawy potrzebna jest głównie ze względu na wygodę i aby przyśpieszyć postępowanie spadkowe.

Zapraszamy do kontaktu we wszystkich sprawach spadkowych, w tym w zakresie postępowania spadkowego, dziedziczenia z testamentu, prawa do zachowku, dziedziczenia z dobrodziejstwem inwentarza, dziedziczenia firm i spółek, odrzucenia spadku, zrzeczenia się spadku, itp. Nasi najlepsi adwokaci i radcy prawni udzielą porady prawnej w Warszawie lub będą reprezentować Państwa w sądach.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi publikacjami na blogu, które udzielają praktycznych odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Nasze publikacje w tej kategorii: